top of page

Şarap Okulu

BOOK A SERVICE NOW

Anatolian Vineyards ekibi Türkiye şarap sektöründe gelişimin sağlanabilmesi amacıyla önolog ve eğitmenlerden oluşan ekibi, bilgi ve tecrübesinin sağladığı altyapıyla profesyonel ve amatörlere yönelik eğitim programları hazırlamaktadır. Verilen eğitimlerde tarafsızlık ilkesi esastır, herhangi bir firmadan sponsorluk alınmamaktadır. Tadımı yapılan şarapların, çok çeşitli üzüm ve bölge şarapları olmasının yanı sıra türünün iyi örneklerinden olmasına özen gösterilmektedir.

Temel eğitim sırasında, her derste verilecek genel bilgi ve önemli üzüm tadımlarının yanı sıra, damakta asit-şeker-tanen-alkol  gibi şarabın önemli özellikleri özel ve sıra dışı tadımlarla detaylı olarak incelenmektedir.  Bu tadım çalışmaları sırasında Bordeaux Önoloji Enstitüsü Atölye çalışmaları temel alınmaktadır. Bu çalışmalar, yalnızca şaraba yönelik değil, hayatın her alanında özellikle yemek pişirilmesi, kokteyller hazırlanması, parfüm seçimi gibi farklı konularda da algılama farklılıkları getirmektedir. 

Diğer atölyelerden farklı olarak; Anatolian Vineyards tarafından düzenlenen bu kurslarda, ezberden kaçınılmakta, duyular vasıtasıyla yenilen ve/veya içilenlerin keşfine yardımcı olunmaktadır. Böyle bilgilerde kalıcılık sağlanmaktadır.

Eğitimin sonunda sertifika verilmektedir. 

bottom of page